Hádam nám to pán Komenský odpustí.

Autor: Monika Vojčíkova | 20.2.2016 o 17:10 | Karma článku: 8,48 | Prečítané:  343x

Viacerí občania stále nepochopili, že kvalitné školstvo je pilierom prosperity každej vyspelej spoločnosti.

     Vzhľadom na intenzívny záujem o súčasnú celospoločenskú situáciu na Slovensku sa čoraz viac venujem čítaniu blogov rôznych autorov. Snažím sa mať okrem iného prehľad o diskusných príspevkoch a reakciách čitateľov na tú-ktorú tému. Musím však priznať sklamanie. Kým reforma zdravotníctva sa nám zdá nevyhnutná, k reforme školstva sme nadobudli nezdravo laxný postoj. Viacerí občania stále nepochopili, že kvalitné školstvo je pilierom prosperity každej vyspelej spoločnosti. Ak teda napríklad očakávajú promptnú reformu zdravotníctva, promptne na ňu môžu zabudnúť ‒ pokým nezmenia svoj spôsob uvažovania.

     To isté platí o všadeprítomnej korupcii. Aj najlepšie protikorupčné opatrenia nám budú nanič, ak sa nenaučíme protikorupčne premýšľať. Ani najmodernejšia nemocnica nezachráni pacienta, ak jej bude chýbať vysokokvalifikovaný personál. Ak dovolíte, ako príklad zlyhania súčasného vzdelávacieho systému uvediem nedávne tragikomické stretnutie so starou známou, ktoré sa odohralo v budove zdravotnej poisťovne. Kým ja som mala za sebou čerstvú zmenu priezviska, moja známa sa stala novopečenou magistrou sociálnej práce. Aký paradox ‒ žena, ktorá vždy vystupovala direktívne až drzo, vo funkcii sociálneho pracovníka... Čo čert nechcel, mala pri sebe svoju magisterskú prácu, ktorou sa mi chcela pochváliť a ktorú ponúkla ako „vzor“ kamarátke študujúcej rovnaký odbor. Nechcela som byť nezdvorilá, nuž som do voňavo zviazaných strán nahliadla. Toto nemyslí vážne, pomyslela som si a otvorene sa jej opýtala, či tú prácu písala skutočne ona. Výsledný produkt bol totiž plný elementárnych chýb, nehovoriac o katastrofálnej štylizácii. S pobaveným úsmevom prezradila, že ich na toto „veľdielo“ bolo viac. Rumenec na mojich lícach určite prezradil obrovské rozčarovanie. O jedného vzdelaného nevzdelanca viac... Pani magistra však bola nad vecou a zjavne moju otázku ani rumenec nepochopila. Ako by ma po tom všetkom mohol prekvapiť fakt, že o prácu v oblasti sociológie  nemá najmenší záujem? Svoju jedinú ambíciu ‒ tri bezvýznamné písmenká s bodkou v občianskom preukaze ‒ už naplnila. Čas a magistriných pár šťavnato hanlivých slovíčok na adresu úradníkov ukončili našu duchaplnú konverzáciu. Ešte stále si niekto myslí, že naše školstvo je zdravé? Vybrať si, ako pôjdeme ďalej je pomerne jednoduché- ja pôjdem s učiteľmi a tým ostatným pán Komenský jedného dňa hádam odpustí.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Exminister Janušek, ktorého súdia za nástenku, dohliada v Žiline na transparentnosť

Hlavní aktéri nástenkového tendra dnes žijú bežným životom. Napriek obžalobe a hrozbe dlhoročného trestu má byť jeden z nich prvkom verejnej kontroly.

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov.

TECH

NASA oznámila obrovský objav, prečo sú vedci takí nadšení

Veď je to „len“ ďalšia hviezdna sústava.


Už ste čítali?